Menu Zamknij

Szlifierki do gratowania i zaokrąglania krawędzi

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości szlifierki przelotowe do blach szlifierki do zaokrąglania i gratowania krawędzi. Urządzenia przede wszystkim służa do usunięcia zgorzeliny po cięciu oraz zaokrągleniu krawędzi. Mogą być także wykorzystane do nadawania szlifu, satynowania, jak również przygotowania pod poler. Posiadamy wersje pracujące na sucho oraz na mokro. Szerokości do 2000 mm. Standardowo szlif wykonywany jest z jednej storny, od góry, ale posiadamy też wersje, które wykonują szlif z dwóch stron detalu w jednym przejściu. Niektóre wersje posiadają szczotkę. Kierunek szlifu jest równoległy do kierunku przesuwu detali.
W zależności od aplikacji, urządzenia mogą być wyposażone w standardowy pas podajnika o wysokim współczynniku tarcia lub stół podciśnieniowy. Posiadamy też rozwiązania dedykowane po paleniu gazowym, gdzie strzałka ugięcia (krzywizna) detalu jest znaczna, przez co głowica szlifierska musi i podąża za kształtem detalu w jego dwóch osiach równocześnie. Rozwiązanie to powoduje koncentrację siły na krawędziach detalu zmniejszając zużycie pasa ściernego. Stół o wysokim współczynniku tarcia, przy zapewnieniu odpowiednich warunków, jest odpowiednim rozwiązaniem dla detali od 50 mm, niezależnie od materiału z którego wykonany jest detal. Urządzenia można wyposażyć w system powrotu detali do operatora oraz demagnetyzer. W przypadku rozwiązań na sucho, ze względu na proces nagrzewania detali, największa liczba głowic to dwie głowice z pasami szlifierskimi. Dla rozwiązań na mokro limit nie istnieje. W większości przypadków rozwiązania posiadają stół na stałej wysokości, równocześnie głowice odsuwają w się odpowiednio do detali. Maksymalne grubości detali do 305 mm.
W rozwiązaniu z pasami poprzecznymi dedykowanymi do większości aplikacji, każda kostka, niezależnie od rozmieszczenia detali na stole, dotyka każdego detalu. Dzięki temu zużycie materiału jest równomierne a w przypadku brudnego pasa stołu, podczas zaokrąglania krąwędzi, jeśli dochodzi do przesunięcia detali na stole, to jest to ruch na w poprzek a nie w kierunku operatora.
Rozwiązania odpowiednie po procesie cięcia:
– gilotyną,
– laserem,
– plazmą,
– gazowym (tlenowym).
Procesy, które możemy zapewnić to:
– usuwanie zgorzeliny po cięciu,
– gratowanie krawędzi detali,
– zaokrąglanie krawędzi detali,
– usuwanie tlenków z krawędzi palonej,
– nadawanie szlifu,
– satynowanie (szczotkowanie).
Posiadamy urządzenie demo jak i do wypożyczenia.